100 Yılı Devirdiler ama şimdi Gözden Uzaklar

Fiyat istikrar fonunu ğını, tamamen çözümsüzlük yecekse bu konuda da her Paşa, en son nüfus sayı- “Muhasebe biriminin kullanarak akaryakıtın zam- çözümdür siyasetinden türlü adımı atar.” mının 2011 yılında yapıldığın u Paşa, ülkenin stabil Euro’ya geçmesi kısa lanması önlenmişti. Şanssızlıkların yakalarını bir türlü bırakmadığını da belirten Turgut, “3 topumuz direkten döndü. Ayrıca her türlü satış ve yayın hasılatı, yapılacak müsabaka, spor bayramları ve piyangolardan elde edilen gelirler, menkul ve gayrimenkul mallardan elde edilen gelirle, her çeşit bağışlar da diğer gelir kalemlerini oluşturuyordu. Adana Vefa 01 Spor Bayrağı Posterler ü satış Bayrak satış mağazamızda bayrak siparişlerinizi mail ve telefon iletişimi ile bayrak satışı yapılmaktadır.Adana Vefa 01 Spor Bayrağı Posterler ü satışları Toptan bayrak satışında özel iskontolu fiyatlarımız vardır. Adana Vefa 01 Spor Bayrağı Posterler ü üretimi gönder bayrağı v.b. Adana Vefa 01 Spor Bayrağı Posterler ü fiyat listesi, Adana Vefa 01 Spor Bayrağı Posterler ü ölçüleri, Adana Vefa 01 Spor Bayrağı Analizi, Adana Vefa 01 Spor Bayrağı Posterler ü nedir, Adana Vefa 01 Spor Bayrağı Posterler ü imalat, Adana Vefa 01 Spor Bayrağı satışı, v.b. Aldıkları 1 puanın verdiği moralle İskenderun Belediye Gençlik ve Spor deplasmanına giden Adana Vefa 01 Spor’da 25. dakikada verilen kırmızı kartın şoku yaşanıyor.

Stadyum açılışında konuşan Başbakan İsmet İnönü, cumhuriyet rejiminin spora verdiği önemi şu sözlere ortaya koymuştu: “Türkiye’yi idare edenler, stadyumu en kıymetli mektep gibi her yerde kurmaya çalışacaklardır. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması için bu tarz projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Saraçoğlu, “Vefa Mahallemize bir spor sahası kazandırmak için söz vermiştirk. Bugün vermiş olduğumuz sözümüzü yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu sahanın alt yapı çalışmaları, saha çevresinin tel çit yapımı, büfe, fitness aletleri, aydınlatma gibi giderlerin toplam maliyeti 300 bin TL civarında maliyetle sağlandı. Burada yapılacak faaliyetlerle çocuklaırmızın, gençlerimizin spora olan ilgisini artırarak, zararlı faaliyetlerden uzak durmalarını sağlayıp, geleceğin Kütahya’sına kaliteli bir nesil yetiştirmenin zeminini oluşturduğumuzu düşünüyorum” dedi. Ülke içinde “Gürbüz nesil yetiştirme” amacı etrafında faaliyetlerde bulunan spor kulüplerinin amaç ve gayelerine ulaşmaları adına özel idare ile belediye bütçelerinden de maddi destek görmelerine yönelik talep İçişleri Bakanlığı tarafından vilayetlere bildirilmişti. Ancak Bursa Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF), burada bir ikileme düştü ve merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) ikinci sıradaki Gemlik Vefaspor’un yanısıra üçüncü sıradaki Görükle İpekspor’un da ismini bildirerek hangi takımın BAL Ligi’ne çıkacağı kararını TFF’nin vermesini istedi.

Hedefimiz, doğrudan Süper Amatör Küme’ye çıkmaktır.” dedi. 1908 yılında kurulmuş en eski spor kulüplerinden biri olan Üsküdar Anadolu, 1989 yılına kadar İstanbul Amatör Liglerinde mücadele etmiştir. Sezonda Buz hokeyi kadın ve erkek süper liglerinde ikişer takım ile yer almıştır. Varoşlara dair fotoğrafları, 2001’de İfsak 17. Uluslararası Fotoğraf Festivali’nde; “Gece Vardiyası” başlıklı projesi, 2005’de 9. İstanbul Bienali Konukseverlik Alanı’nda, 2008’de İtalya Sardunya’da Menotrentuno-II Fotoğraf Festivali’nde, 2009’da İtalya Sassari Güzel Sanatlar Akademisi’nde sergilendi, 2010’da Asian Women Photographers Showcase adı altında Kamboçya Angkor Photo Festival’den başlayarak Londra, NewYork , Singapur, Yeni Delhi, Pekin gibi pek çok sehri dolaştı, yurt dışında farklı dergilerde yayınlandı, 2013’te ‘Türkiye’den Kadın Fotoğrafçılar’ Sergisinde yer aldı. Ancak lige sponsor adı verilmesi kanunlara aykırı bulunarak sezon başlamadan önce sponsorsuz isme dönüldü. Sosyal ortama bağlı olarak çeşitli halk müziği gelenekleri vardır; divan sazı adı verilen yaylı bir sazla çalınır, başka çalgı olmaz. Spor alanında Cumhuriyet Türkiye’sinin prestij sembolü olan stadyum projesi içinde futbol ve atletizm müsabakalarının düzenlendiği asıl müsabaka yeri yanında, ikinci derece müsabaka yeri, hokey alanı, yüzme havuzu, tenis kortları ve kulüp binası, halk bayram meydanı, hava ve güneş banyo yeri, atletizm sahası ve jimnastik salonu yer alıyordu. Takımın son durumu hakkında görüşlerini aldığımız Kulüp Başkanı Cengiz Kaskat, Teknik Direktör Burhanettin Turgut ile birlikte bir dizi önlem aldıklarını söyledi.

Başkan Mesut Gülbaran yönetimindeki Vefa yönetiminde Başkan Vekili Mehmet Çetin transfer görüşmesi gerçekleştirmesi nedeniyle katılmadığı toplantıya, Şükrü Eskitürk, Özer Sarı, Faruk Yalçın, Ömer Saltuk Toksoy, Mehmet Kılıç, Kulüp Müdürü Murat Köse, Melih Kalaycı, Sami Eceçelik, Hayri Şahin, Çetin Uğur Şin ve A takım Antrenörü Erdoğan Baysal katıldılar. Afşin Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Asef Arslan, gazetecilere, Uluhan Mahallesi’nde üniversiteyi kazanan ilk kız öğrenci olan Fatma Çakır’ın yaşadığı yerdeki diğer öğrencilere örnek olduğunu belirtti. İlçeye bağlı Uluhan Mahallesi’ndeki okulları ziyaret eden gönüllüler, 800 öğrenciye mont, bot ve kırtasiye malzemesi hediye etti, ailelerine de gıda desteğinde bulunuldu. Kahramanmaraş’ta hayata geçirilen ‘Vefa Köprüsü Projesi’ kapsamında hazırlanan mont, bot, kırtasiye malzemeleri Şanlıurfa’daki 800 öğrenciye dağıtıldı. Buna göre -5 averajla sahasında İçelspor’u ağırlamaya hazırlanan kulüpte moraller yüksek tutuluyor. 1935 yılında 15.582 olan lisanslı sporcu sayısı 1938 yılında 442 kulüpte 27.631 lisanslı sporcu ile yaklaşık iki katına çıkarılmıştı. 1936 yılında TİCİ’nin Türk Spor Kurumuna dönüşümü sonrası hem hükümetlerin bütçeden spora ayırdıkları pay artmış, hem de sporcu ile spor bölgelerinin sayısı yükselmişti. Hali hazırda faaliyet yürüten dokuz federasyon Türk Spor Kurumuna bağlı olarak hareket edecekti. Parolası “Hepimiz birimiz ve birimiz hepimiz için” olan Türk Spor Kurumu, spor alanında aynı seviyede şeref ve onuru, yüksek spor terbiyesini, gençliğin temiz, ahlaklı, yüksek karakterli, sağlam bünyeli, daima canlı ve neşeli, nefsine ve ulusuna inanlı, bütün erginlik şartlarıyla Türk devrimini, Cumhuriyeti ve yurdu korumayı en üstün amaç tanıyan ve bu uğurda bütün varlıklarını vermeye hazır olan bir gençlik yetişmesini temel görevi olarak üstlenmişti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: