Başkent Vefa Spor Kulübü

Aşgın ailesi ile birlikte ziyaret ettiği Vefaspor Okçuluk standında ok attı ve burdaki veliler ve çocuklara okçuluk sporuna yönlenmelerini önerdi. Geleneksel Okçuluk için özel hazırlanan bölümde antrenörler gözetiminde küçük çocuklardan büyüklere kadar her türlü meraklısına atış yaptıran Vefaspor’un standını Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da ziyaret etti. Beyoğlu Belediyesi Ev Sahipliği Yaptı Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Yıldız, Çorum Vefaspor okuluna yemek verdi. Çorum Vefaspor sosyal medya hesapları varsa da bulunan SPOR KULÜBÜ için Çorum Vefaspor sosyal medya hesaplarına ulaşarak haberleri, duyuruları, fotoğrafları vb. Jimnastik sporuna 5 yaşında amcam Erkan Çolak’ın sayesinde Şavkar Jimnastik Spor Kulübü’nde başladım. Ritmik Jimnastik Grup Milli Takımımız, geçtiğimiz kasım ayında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Ritmik Jimnastik Avrupa Şampiyonası’nda ‘3 çember 2 labut aletinde Avrupa şampiyonu oldu. Kendisi eski jimnastikçidir. Ailemde spor yapan ve sporu seven insanlar olduğu için beni de jimnastik sporuyla yani Şavkar Jimnastik Spor Kulübü ile çok küçük yaşta tanıştırmışlar. Bakırköy Ata Spor Kulübü kurucu başkanı Sait Babaoğlu, yaptığı açılış konuşmasında, “Ömrünü spora adamış biri olarak yaşanabilecek heyecanlardan birini yaşıyorum. Bakırköy Ata Spor Kulübü imkansızlıklardan başarı çıkardı. En’e giden yola destek vermek adına çıktık yola. Buradaki amacımız sadece en değildi. Bu sene vefa içerikli olmalıydı. Türk sporuna adını altın harflerle kazımış insanlarımız var. Bize katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Altun, 1945 sonrası kurulan ana taşıyıcı kurumlarının uluslararası düzeni yönetme konusunda tam bir basiretsizlik ve kabiliyetsizlik yaşadığını gördüklerini belirterek, “Bu kurumların hiçbiri küresel alana hükmeden makro sorunları çözüm konusunda başarı sergileyemiyor. Bugün insani krizler söz konusu olduğunda bu kurumların çözüm üretemediğini görüyoruz. Türkiye insani krizler söz konusu olduğunda gayrisafi yurt içi hasılaya oranla insani yardımlarda dünyada birinci, kalkınma yardımlarında ise dünyada ikinci sıradadır. Pandemi sürecinde bu kurumların çözüm üretemediğini gördük. Bu süreçte Türkiye destan yazdı. Gerek sağlık altyapısıyla gerek güçlü sosyal devlet performansıyla uluslararası arenada pozitif anlamda ayrıştı. Avrupa ülkelerinin birbiriyle maske savaşı yaptığı adeta birbirlerinin sağlık ekipmanlarını adeta çalmak için mücadele ettiği dönemde Türkiye gelişmekte olan ülkelere sağlık ekipmanları ve daha sonra aşı konusunda ciddi yardımlar yaptı. Suriye iç savaşı başta olmak üzere bu kurumların ne kadar başarısız olduğunu gördük. Bu noktada birçok sorunun çözümü konusunda Türkiye’nin somut katkıları önde oldu.” değerlendirmesinde bulundu. Renaissance Polat İstanbul Hotel’de düzenlenen törende 2022 yılı içerisinde Türk sporuna katkı sağlayanlar, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarı elde eden sporcular, antrenörler, yöneticiler, kurumlara ve basın mensuplarına ödülleri verildi.

1929-30 yıllarında başlayan ve CHP tarafından düzenlenen turnuvada 10 yıl boyunca en çok şampiyon olan takım İstanbul Şildi’ni kazanacaktı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Merkez Kampüsü’nde düzenlenen programda konuşan, Başkan Erbaş, “vefa” ve “isar” kelimelerinin telaffuz edildiğinde insanların içini ısıttığını belirtti. Programda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. İletişim Başkanı Fahrettin Altun “Türkiye’de toplumsal adaletsizliğe sebebiyet veren çarkların kırılması noktasında çok önemli adımlar atıldı. Şimdi küresel alandaki çarkları kırma zamanıdır”- “Üretmek büyük ve güçlü bir Türkiye için, bölgesel barış ve küresel barış için bir teminattır” açıklamasında bulundu. • Türkiye’de kurulan ilk parti c.h.p’dir. • Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından ikinci sırasında yer alan bölgesidir. Grup’ta yer alan Vefaspor ile tekrar futbol oynamak üzere anlaştı. Adnan Polat, ayrıca Türk futbol hakemliğinde kariyer ödülüne layık görülen Cüneyt Çakır’a ödülünü takdim etti. NTV ailesinden Emek Ege de Kırılma Anı programı ile ödüle layık görüldü. 1- Jimnastik, ülkemizde pek fazla ilgi gören bir spor değil. Asıl takımı Al-Nassr değil!

4. turda ise Galatasaray’ın rakibi Almanya’nın Borussia Dortmund takımı oldu. Sezonu ise şampiyon olan Fenerbahçe ve 2. Galatasaray’ın ardından 3. sırada tamamlayabilmiştir. 22 Şubat günü oynadıkları lig maçını da Galatasaray 1-0 ile kazanırken, sezonu 10. sırada tamamlayan Fenerbahçe lig tarihindeki en kötü derecesini elde etti. Türkiye Kupası’nda ise finalde Antalyaspor’u 2-0 yenerek sezonu çifte kupa ile kapattı. Yurt çapında takımların karşılaştığı ilk organizasyon olan Türkiye Futbol Şampiyonası, 1924’te Eskişehir’de düzenlendi. Ağrı Vefa Spor Kulübünün Ağrı Amatör Ligi tarihinde bir ilki başardığına dikkati çeken Futbol İl Temsilcisi Aslan Tayhan, “Bu başarıda emeği geçen Ağrı Vefa Spor Kulübü Başkanı Yusuf Kalkan’a, yönetim kuruluna ve futbolcularına teşekkürlerimi sunuyorum. Futbol il temsilciliğinin asli görevi olan hizmet ve destek adına eğitime ve başarıya endekslenmiş Ağrılı gençlerimizin her zaman yanındayız. Ağrı Vefa Spor Kulübünün bu başarısı önümüzdeki dönemlerde diğer kulüpler ve sporcular için örnek alınacaktır” diye konuştu. BAHÇEKÖY ORMAN FAKÜLTESİ SAHASI BAHÇELİEVLER İL ÖZEL İDARE STADI BAKIRKÖY BELEDİYE 1 NOLU SAHA BAKIRKÖY BELEDİYE 2 NOLU SAHA BAKIRKÖY KARTALTEPE SAHASI BALAT ÇİM SAHASI BALAT SUNİ ÇİM SAHA BALAT SUNİ ÇİM SAHA – 2 BAŞAKŞEHİR A.Ş. 3.NOLU SAHA BAŞAKŞEHİR BLD.ŞEHİT ERDEM ÖZÇELİK STD.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: