Berkay Tulpar: Oyun Varsa TFF Bozacaktır

Karşılaşmanın ilk 25 dakikalık bölümünde sol kanatta sertliğe maruz kalan Aytaç kanat değiştirdi ve Vefaspor bu dakikadan itibaren ataklarında sağ kanadı kullanmaya başladı. Başkan Erdoğan, “İbrahim Bey, sözün özünü defalarca ifade etti sağ olsun.” karşılığını verdi. Şanlıurfa’nın Başkan Erdoğan’ı çok sevip saydığını vurgulayan Tatlıses, Şanlıurfalılara, “Bu seçimde sakın bizi yalnız bırakmayın.” diye seslendi. İlk devrenin en golcü takımları 24’er golle Küçükçekmece Sinopspor ile Çorluspor 1947 olurken, en çok gol yiyen takım ise 30 golle Bilecik 1969 oldu. Ayrıca Ligde en golcü üçlü: Necati Ateş (18), Ümit Karan (16), Saşa İliç (12) oldu. İlk iki haftada istediği sonuçları alamayan temsilcimiz üçüncü hafta deplasmanda Hendek Dereköyspor’a konuk oldu. İstanbul temsilcisini konuk eden 1911 Çerkezköyspor Hüseyin Yavuz Usta, Taha Batuhan, Fırat Işık’ın golleriyle rakibini 3-0 mağlup ederek bu yükselişin fitilinin ateşini de yakmış oldu. İkinci maçında Tekirdağ derbisinde Çorluspor 1947’yi konuk eden temsilcimiz maçın hemen başında Orçun’un golüne engel olamayarak karşılaşmadan da 1-0’lık mağlubiyetle ayrılmıştı. Küçükçekmece Sinopspor 31 puanla ilk devreyi lider tamamlarken, Çorluspor 1947 29 puanla ikinci, Arifiye Kalaycıspor ise 28 puanla ilk devreyi üçüncü tamamladı. Müthiş çekişmeye sahne olan ilk devreyi ise İstanbul temsilcisi Küçükçekmece Sinopspor lider tamamladı.

2022-2023 sezonuna sancılı başlayan ve teknik direktör Volkan Bozkurt ile anlaşan 1911 Çerkezköyspor sezonu Küçükçekmece Sinopspor maçıyla açtı. Puana ihtiyacı olan temsilcimiz 1911 Çerkezköyspor üçüncü dakikada Bora Tezcan’ın golüyle zorlu deplasmandan üç puan ile ayrılmıştı. Sezona iyi başlangıç yapmasına rağmen son haftalarda puan yüzü göremeyen Bilecik 1969 Spor Kulübü 11 puanla onuncu sırada ilk devreyi tamamlarken, Serdivanspor ise 11 puanla 11’inci, Bayburt 1918 Futbol Kulübü ise 8 puanla on ikinci sırada yer aldı. Baran Barlak’ın golüyle skor eşitlenirken, ikinci yarıda Hüseyin Yavuz Usta ve Yakup Zengin’in golleriyle 1911 Çerkezköyspor zorlu deplasmandan üç puan ile ayrıldı. Son haftalarda müthiş bir çıkış yakalayan 1911 Çerkezköyspor 11’inci hafta evinde Kazımpaşa Birlikspor’u konuk etti. ”Vefa” denildiğinde akıllara ilk olarak boza gelse de böylesine kalıplaşmış bir tamlama ile aşık atabilecek tek değer var ise sanırım “Vefa Gazozcusu” olurdu… İlk altı haftada tek galibiyet alan 1911 Çerkezköyspor’un çıkışı ise Modafenspor maçı ile başladı. 1 Ocak Pazar Süper Lig maçı var mı?

TFF Bölgesel Amatör Lig 11.grupta ilk devre 13 haftalık maratonun ardından tamamlandı. Durum 2-1 e geldi ve maç böyle tamamlandı. Durum (halihazır), kadastro, yeraltı maden ocakları, deniz dibi, Tünel ve baraj, yol, su, kanalizasyon, boru hattı gibi şerit haritalarının yapımı. Gazoz, Türkiye’ye 1890’larda maden suyu ile girmiştir. Sadece vitrinde bulunan, memleketimizin her köşesinden onlarca gazoz, insanları büyülemeye yetmektedir. Yıllar önce bir üniversite öğrencisinin fikri ile başlamış olan bu gazoz yolculuğu, memleketimizin sahip olduğu çeşit çeşit gazozu ilk önce Türk insanına, daha sonra da Avrupa’ya tanıtma ülküsü ile devam etmektedir. Özellikle Ankara Gazozu ile Beyoğlu Gazozu en gözde iki gazoz olarak göze çarpıyor. Ankara ili, 2007’de yapılan 248 patent başvurusu ile, Türkiye’de İstanbul’dan (787 başvuru) sonra ikinci durumdadır. Cem Vefa ve annesi Adalet Vefa’nın evlerine yapılan baskında ikisi de bulunamadı. Yapılan bu anlaşmayla her bir kulübe yıllık telif hakkı olarak 85.000 dolar, yayımlanan her maç içinse dört büyük kulübe 80.000 dolar, kalan kulüplere ise 62.500 dolar verilmesi kararlaştırıldı.

Bir sonraki hafta Bahçelievlerspor’a konuk olan 1911 Çerkezköyspor Hendek deplasmanında olduğu gibi rakibi karşısında iyi bir oyun sergilemesine rağmen Ceyhun’un golüne engel olamadı ve karşılaşmadan mağlubiyet ile ayrıldı. 12’inci hafta Bilecik deplasmanına çıkan 1911 Çerkezköyspor bu deplasmandan da Hüseyin Yavuz Usta’nın golleriyle rahat bir galibiyet çıkardı. Vücuduna, iki ayrı tabancadan çıkan 9 kurşun isabet eden Halit Çakır, çevreden yetişenler tarafından Alman Hastanesi’ne kaldırılırken yolda öldü. 28 Kasım 1990’da Amatör liglerde mücadele eden İSKİspor, İETTspor ve İtfaiyespor, İBB Spor Kulübüne katılma kararı aldılar. Adana Vefaspor Kulübü Antrenörü Ali Osman Antepli, Vefa Spor Tesislerinin, kendi öz kaynaklarıyla yapıldığını ve 50 dönüm araziye kurulu olduğunu belirterek, “3 büyük normal standartlarda antrenman sahası ve 800 kişilik tribün kapasiteli 1 maç sahamız mevcut. Bunların yanı sıra 2 adet halı saha ile spor salonu, kamp alanı, toplantı odası ve 1 adet kum sahamız var. 300’e yakın lisanslı 200’e yakın da kendi futbol okulumuza ait sporcumuz var. Biz Adana’daki bütün yerel liglere katılıyoruz. U 11’den itibaren U 18 liglerinin hepsinde Adana klasmanında yarışıyoruz. A takımımız bu sene Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek” dedi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: