Galatasaray’ın Eski Golcüsü Ümit Karan, Vefaspor’a Imza Attı!

Adana’da bir iş adamı tarafından kurulan ve Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Adana Vefaspor 500 lisanslı sporcusuyla futbolcu fabrikası gibi çalışıyor. Bolu’da gerçekleşen karşılaşmada, Adana Vefaspor rakibini attığı penaltı golüyle 1-0 mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu. 2012-13 sezonunu lider tamamlayan Galatasaray, Süper lig’de en çok gol atan (66) ve en az gol yiyen (35) takımı oldu. 2021-22 Sezonu sonunda gruplarını son dört sırada tamamlayan 16 takım Bölgesel Amatör Lig’e düşmüştür. 43- Kdz. Ereğli Belediye Spor hakkında, 25.12.2022 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Yeniçağa – Kdz. Süper Lig müsabakaları bir orta, iki yardımcı ve bir dördüncü hakemle birlikte toplam dört hakem tarafından yönetilir. Keşke böyle bir şey olsaydı her futbolcunun değeri farklıdır biz bunu belirlemeyiz, biz sadece verebileceğimiz rakamla transfer yaparız. Yine borçlu olarak yeni sezona girmiş olduk Sezon başı tekrar bir yönetim oluşturduk her yönetici kulübe her sene olduğu gibi yine bağışlarını yaptı, genç ve dinamik yeni bir takım kurduk tecrübeli oyuncularla birlikte, ilk yarı istediğimiz sonuçları alamadık transfer yapmakta zorlandık bunun asil sebep ise SGK olan borçlarımızı af gelene kadar bekletmek istedik Spor toto gelirlerimiz SGK ya kesilmesin diye çok uğraştık fakat Spor toto kendisine kesilmiş bir fatura olmamasına rağmen Sgk affı gelmesine rağmen bütün hak edilmiş paramızı SGK ya yolladı, tam 800 bin TL para alacakken ve SGK borcumuza taksit hakkımız varken yasal olmayan şekilde paramız SGK ya kesilmişti.

Bizim dönemimizde bütün deplasman giderlerini yöneticiler kendi hesaplarından karşılamıştır. Bizler maça çıkmak için covid test paralarını güvenlik giderlerini ve deplasman giderini bile aramızda toplayarak bitirdik sezonu. Kredi kart olayına gelince her dönem müsait olan yöneticilerin kredi kartı kullanılmıştır müsait olan kredi kartı kulüp muhasebesine verir deplasman ve esnaf giderleri için kullanılır sonra para Geldiğinde kullanılan karta ödeme yapılır. Takımın tecrübeli iki kaptanın para almalarına rağmen takımı yarı yolda bırakıp gitmeleri de takimin o dönem dengesini bozmuştur. Sezonun sonlarına doğru cezaevinden çıkan Havutçu, tekrar takımın başına geçse de sezon sonunda görevden ayrıldı. Yaklaşık 300 bin TL bağış topladık Dünyayı sarsan Pandemi’den dolayı ligler iptal edildi ve 1 Nisan 2020 itibariyle yeni sezon açılana kadar TFF ve Spor Toto’dan 1 TL para alamadık. Desteklerini her zaman gördüğümüz Adana Büyükşehir belediye Başkanı Zeydan Karalar’a ve Kozan belediye başkanı Kazım Özgan’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz, bizlerle sevinen bizlerle üzülen gerçekten KOZANSPOR’u seven herkese çok teşekkür ediyoruz. Son söz olarak bizlerden daha iyi Kozanspor’u yöneteceğini düşünenler varsa onlara da kapımız açık 2.3 milyon borçla aldığımız kulübü daha az oranda borçla kendilerine verebiliriz. Günlük hayatın akışı içerisinde çok defa sözler verir, sözleşiriz ne olacak ki canım altı üstü bir söz tutmasam ne olur. Masa bası oyunlara kurban gittik düşme Barajı çok yukarılara çekildi ikili iliksileri iyi olan takımlar birbirine maç vermeye başladı maalesef hak ederek düştüğümüz bir sezon olmadı Buradan canı gönülden mücadele eden bütün futbolcularımızı kutluyoruz.

Sakatlıklar cezalar derken Mevcut takımda 20 yaş üzeri sadece 4 topçuyla mücadele eden bütün futbolculara müthiş mücadelesinden dolayı teşekkür ediyoruz. Taraftar ve Esnaflarımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Toplam 3.000 adet bilet basılmıştır 1.000 adet bileti yöneticiler satın almıştır 100 bin TL 1.200 adet bilette esnaflarımıza satılmıştır 120 bin TL Geriye kalan biletler satılmamıştır. Böyle bir futbolcuyu 400 bin yerine 100 bin TL ye Kozanspor’a transfer ettiysek eğer bu yönetimin başarısıdır. Toplantının açılış konuşmasını yapan DSK Yöneticisi Öktem Kalaycıoğlu, Darüşşafaka Spor Kulübü’nün 2021 yılını 100. yaşı olması vesilesiyle “Galip Haktanır Yılı” ilan ettiğini ve yıl boyu farklı etkinliklerle kutlamaya devam edileceğini belirtti. Vefa Lisesi’nden yetişen Hasan Âli Yücel, millî eğitim bakanı iken bu sahayı Vefa Spor Kulübü’ne kiralatmış ve bu yüzden Karagümrüklüler, semtleriyle ilgisi bulunmayan bir kulübe, ellerindeki sahanın verilmesine hayli gücenmişlerdi. Adana Büyükşehir Belediyesi, Kuruköprü ve Karataş’ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’ni hayata geçiriyor. Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’ni açıyor. Kaskat, bundan 5 yıl önce Adana Vefaspor’u kurarak yaşları 10 ile 18 arasında değişen Adanalı gençlere İncirlik’te oluşturduğu tesislerde futbol eğitimi başlattı. Herhangi bir okula bağlı olmadan kurulan ilk futbol takımı, 24 Ekim 1857’de kurulan Sheffield FC’dir. 3 Ekim 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi.

11. 28 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Al Jazeera Türk. 23 Haziran 2014. 18 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Vefa (Karagümrük) Stadının 2012 yılının Aralık ayına kadar kapatılması kararı sonrasında ilk olarak Güngören Stadına gittiler ancak olumlu bir cevap alamadılar. Bu Yönetim kendi parasıyla kendi imkanlarıyla yönetti bu kulübü, evet olmadı maalesef küme düştük bu düşmenin bir çok sebebi vardı. Toplantılarda bir şirketleşme konusu konuşuldu ama Sadece yönetim içindeki arkadaşların hisse alması veya yeni katılacak arkadaşların hisse alması seklinde KOZANSPOR kasasına acaba rahatlatırmıyız diye konuşuldu, bir kişi veya bir kuruma satılacak şeklinde hiçbir yönetim toplantısında böyle bir konu olmadı. Bu yönetim kimseye bağlı kalmayan anlayışta yönetti bu kulübü, eskisi gibi siyasi malzeme olan, talimat alan belediyelerin parasını kullanarak bir yönetimle yönetilmedi bu kulüp, ayrıca bütün zor zamanlarda her şeyimizi bu takıma verdik biz. Futbolcuların bütün peşinatları bitmiştir sadece ikinci yarı maç başları kalmıştır. Ayrıca sezon boyunca bütün yükü çeken Bütün kulüp çalışanlarına Teknik ekibe ve futbolculara emekleri için çok teşekkür ediyoruz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: