Şampiyonluğumuzda Katkısı Olan Sporcularımızı Gönülden Kutluyorum

Metin Yalçın (Diyarbakır), Cihan Tel (Diyarbakır), Mehmet Terece (Batman), Mehmet Şengül (Şanlıurfa) hakem dörtlüsünün yönettiği karşılaşmaya Vefaspor hızlı başlayan taraftı; ilk 15 dakikalık bölümde Aytaç’la sol kanattan etkili bindirmeler yapan ev sahibi ekip aradığı golü bulamadı. Şhaplı Osman Ferit Paşa’nın oğulları Mehmet Şamil Şhaplı ve Hüseyin Bereket ile mahalledeki birkaç genç, aletli ve aletsiz jimnastik, barfiks, boks, güreş, halter gibi spor dallarına ilgiliydiler. Böylece Beşiktaş, tescil edilen ilk Türk spor kulübü olmuştur. Çeşme’nin en çok ziyaret edilen tarihi eseri II. Erzincan Vefaspor futbol okulu öğrencileri, Ulalarspor antrenmanını ziyaret ederek futbolcu abilerine tatlı ikramında bulunup yeni sezon öncesi başarı dilediler. İzmir’in Selçuk ilçesinin üç kilometre güneybatısında yer alan ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan İzmir Efes Antik Kenti, Selçuk ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.Efes Antik Kenti ise ve yılda ortalama 1,5 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. Aynı sezon Türkiye Kupası yarı finalinde 20 Mart günü oynadıkları ilk maç 0-0, 17 Nisan günü oynadıkları ikinci maç ise 3-0’lık Fenerbahçe galibiyetiyle sona erdi. Fenerbahçe (tekerlekli sandalye basketbol takımı) 26 Ekim 2021 tarihinde 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar SK’nın kulübe devri ile bugünkü ismini almıştır. Şehirde en yüksek kar kalınlığı 31 Ocak 1945 tarihinde 32 cm, en yüksek rüzgâr hızı ise 29 Mart 1970 tarihinde 127,1 km/sa olarak ölçülmüştür.

1973-74 sezonu öncesinde ise Adana Demirspor ve Türkiye millî futbol takımının önemli ortasaha oyuncusu Fatih Terim transfer edilmiştir. Beşiktaş’ın futbol faaliyetlerine başlamasından kısa bir süre sonra Balkan Savaşı ve ardından I. Dünya Savaşı’nın başlaması nedeniyle kulüp bünyesindeki sporcular orduya katılmışlardır. Kanada’nın Alberta eyaletinde 11 milyon yıllık yeni tür bir dinozor fosili (tyrannosaur) buldu Dinazora “ölüm meleği” adı verildi. Uzatma süresinin oynanması, rövanş maçının yapılması gibi tekliflerin kabul edilmemesi üzerine, her iki takımın da isteği doğrultusunda kupa ortadan ikiye kesildi ve her iki takıma da yarısı verildi. Ormanlar il içerisinde 475.779 hektarlık bir alanı kaplar. Madra Dağları, Yunt Dağları, Yamanlar Dağı, Nif Dağı, Bozdağlar, Aydın Dağları il sınırları içerisinde yer alır. 2012 yılında çıkarılan 6360 sayılı kanun ile 2014 Türkiye yerel seçimlerinin ardından büyükşehir belediyesinin sınırları il mülki sınırları oldu. Yine bu rapora göre İstanbul’daki 2014 yılındaki işsizlik oranı %6,5 olarak gerçekleşmiştir. Brookings Institution ve JP Morgan’ın 2014 yılı baz alınarak oluşturulan ekonomide yükselen kentler sıralamasında İzmir 300 şehir arasında Makao’nun ardından 2. sırayı aldı. 2013 yılı İnsani Gelişme Endeksi verisine göre İzmir, elde ettiği 0,770 puanla Ankara’nın ardından ikinci sırada yer aldı. Bu skorlarla Ağrı Vefa Spor, önümüzdeki sezon futsal süper lige katılma hakkını elde etti. İlk maçta Bingöl Gençlik Sporu 4-2 mağlup eden Ağrı Vefaspor ikinci maçta Rakibi Erzurum Palandöken Sporu 9-5 mağlup ederek grubu lider tamamladı.

29 Şubat 2004 günü oynadıkları ikinci lig maçını 2-1 kazanan Fenerbahçe, sezonu şampiyon olarak tamamladı. 10 takım arasında çift devreli lig usulüne göre oynanan ligi Beşiktaş namağlup olarak şampiyon bitirmiş ve 3. kez lig şampiyonluğunu kazanmıştır. 24 Ekim günü oynanan lig maçı 0-0 sonuçlanırken, yaklaşık 12 yıl aradan sonra Galatasaray, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’ndaki bir lig maçında Fenerbahçe’den puan almayı başarmıştı. Ancak İEF, esasında, Kültürpark alanında düzenlenen ve çoğu zaten uluslararası nitelikli otuz yedi ihtisas fuarından sadece bir tanesidir. Ayrıca akdeniz fokları kentte her yıl yaz aylarında düzenlenen festivallerin de önemli bir sembolü haline gelmiştir. İlde önemli büyüklükte bir göl yoktur. İlde 3.992 MW kurulu güce sahip elektrik santrali bulunmaktadır. İlde yıllık nüfus artış oranı %0,7 olmuştur. Bir günde düşen en çok yağış ise 29 Eylül 2006 tarihinde 145,3 mm olmuştur. Deprem ve yangınlar, denizin, toprağın, göğün ve insanın müthiş ahenginden hoş bir koku olan İstanbul’u tarihin hiçbir döneminde rahat bırakmadı.

İzmir’de altın ve nikel madenciliği yapılır ve bu madencilikler kullanılan başta siyanür olmak üzere çeşitli kimyasal maddelerin kullanımı çevreyi olumsuz yönde etkilemekte, toprağın, yüzey ve yeraltı sularının kirlenmesine dolayısıyla tarımsal verimliliğin düşmesine, çevre ve insan sağlığının, ekosistemin bozulmasına neden olmaktadır. Altın Emtia Dünya Borsaları 1 Dolar Kaç TL? 2020-21 sezonu devam ederken, Şubat 2021 itibarıyla Spor Toto ile bir kez daha, sezon sonuna kadar sürecek bir isim sponsorluğu konusunda anlaşıldı. Adana Vefa Spor Tesisleri sahibi tarafınca buraya Adana Vefa Spor Tesisleri fotoğrafları eklenebilir ve düzenlenebilir. Vefa Gençlik Merkezi mesai saatleri, Vefa Gençlik Merkezi mesai bitiş saatleri, Vefa Gençlik Merkezi mesai başlangıç saatleri ya da Vefa Gençlik Merkezi hangi günler tatil olduğu bilgilerine Bumaps ile hızlıca ulaşarak öğrenebilirsiniz. Vefa (Karagümrük) Stadı Bizans döneminden ‘çukurbostan’ diye adlandırılan açık sarnıçların birinde 1926 yılında kurulmuştur. İlk olarak 1990-1994 yıllarında Deplasmanlı Amatör Lig adıyla oynanan bu lig, 2010 yılında yeniden kurulmuştur. 1914-15 yılında Fenerbahçe ve Galatasaray arasında çıkan anlaşmazlıktan dolayı lig, iki ayrı küme hâlinde oynanmıştır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: