Vefa SK – Vefa S.K

Böylece futbol Beşiktaş’ta ilk sırada yer alan spor dalı olmayı başardı. Takım bu 20. şampiyonluğu ile beraber Türkiye futbol tarihinde 4. yıldızı armasına dahil etme hakkını kazanan ilk resmî takım olma başarısına da sahip olmuştur. Bu maçın ardından, Beşiktaş’ın sembolü “Kara Kartallar” olmuştur. Vâlâ Nurettin, 1946 yılında izlediği bir Fenerbahçe-Vefa maçının ardından, diğer takımın disiplinli oyununa karşın, Vefa takımının “romantikçe” oynadığını söyler. 27 Kasım 2019’da takımın başına Giray Bulak getirildi. 9 Kasım 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. 6. 28 Eylül 2018 tarihinde kaynağından . Müsabakalar tek maç üzerinden 29 ve 30 Eylül 1976 tarihinde oynandı. Sami Açıköney, 2 Ekim 1925 tarihinde İstanbul’da Polonya’ya karşı Türkiye Milli Futbol takımını temsil eden ilk Vefa SK oyuncusudur . Golden sonra da ataklarını sürdüren yeşil beyazlılarda ilk yarının son dakikası içinde Yasin ceza alanı içinde kaleciyle karşı karşıya pozisyonda Uğur tarafından bariz şekilde arkadan itildi ancak ilk yarıda takdir haklarını Karadeniz Ereğli Belediyespor lehine kullanan hakem Metin Yalçın bu pozisyonda “devam” dedi ve ilk yarı 1-1 sona erdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 30 Ekim günü oynanan Cumhuriyet Bayramı Kupası maçı Fenerbahçe’nin 2-1’lik üstünlüğüyle devam ederken, 65. dakikada sahada çıkan olaylar sebebiyle yarıda kaldı.

100. yılı dolayısıyla yapılan araştırmalar neticesinde takımın renklerinin başlangıçtan itibaren siyah beyaz olduğu ortaya çıkmıştır. Kuruluşu 1908’e dayanan Vefa Kulübü, 100. yıl dönümleri geldiğinde, yaşıtı olan büyük kulüpler gibi kutlama yapamadı. Adana Vefa Spor Tesisleri firmasının açık adresi konusunda bilgi edinmek için Bumaps harita özelliğini kullanabilir ya da Adana Vefa Spor Tesisleri firmasını ziyaret için Yenidoğan, 01316 Yüreğir/Adana adresine gidebilirsiniz. Adana Yüreğir Spor Kulübü firmaları nerede, nasıl giderim, Adana Vefa Spor Tesisleri hakkında, Adana Vefa Spor Tesisleri haberleri, Adana Vefa Spor Tesisleri duyuruları, Adana Vefa Spor Tesisleri ilanları, Adana Vefa Spor Tesisleri fotoğrafları, Adana Vefa Spor Tesisleri sanal tur çekimleri, Adana Vefa Spor Tesisleri mesai saatleri, Adana Vefa Spor Tesisleri web sitesi, Adana Vefa Spor Tesisleri mail adresi, Adana Vefa Spor Tesisleri tanıtımı gibi tüm başlıklara sitemizden ulaşabileceğiniz gibi daha fazla bilgi alabilmek için ise Adana Vefa Spor Tesisleri firması ile iletişime geçebilirsiniz. Adana Vefa Spor Tesisleri için en çok aranan arama kelimelerinden bazıları şu şekildedir; Adana Vefa Spor Tesisleri nerede, Adana Vefa Spor Tesisleri iletişim, Adana Vefa Spor Tesisleri telefon, Adana Vefa Spor Tesisleri hakkında, Adana Vefa Spor Tesisleri nasıl giderim, Adana Vefa Spor Tesisleri yol tarifi, Adana Vefa Spor Tesisleri mesai saati, Yüreğir Spor Kulübü, Yüreğir Spor Kulübü firmaları, Yüreğir Spor Kulübü iletişim, Yüreğir Spor Kulübü telefonu, Yüreğir Spor Kulübü nasıl giderim, Yüreğir Spor Kulübü yol tarifi, Yüreğir Spor Kulübü sanal tur, Yüreğir Spor Kulübü tanıtımı, Yüreğir Spor Kulübü web sitesi, Yüreğir Spor Kulübü mail adresi, Yüreğir Spor Kulübü haberleri, Yüreğir Spor Kulübü duyuruları, Yüreğir Spor Kulübü tanıtımı, Adana Yüreğir Spor Kulübü firması ve Adana Yüreğir Spor Kulübü telefonu kelimeleridir.

Yüreğir Adana Vefa Spor Tesisleri firması için yol tarifi alabileceğiniz Yüreğir ilçesinde ki Spor Kulübü firması olan Adana Vefa Spor Tesisleri için işletmenin açılış ve kapanış saati gibi mesai saatlerini de sitemizden görüntüleyebilirsiniz. En yakın Spor Kulübü firması nerede? Vefa , spordaki tüm kirlenmişlik ve yozlaşmışlıklara karşı bir Don Kişot edasıyla kafa tutan, prensiplerinden taviz vermemek adına klasik tabirle endüstriyelleşen futbolun nimetlerine sırtını dönen ilkeli bir cami ve spor kulübü. Burada esas izi sürülen futbol değil, -ne kadar başarıldıysa- futbol vesilesiyle, akıntıya karşı kürek çekenlerin yılgınlıkları, yasları, aşkları ve dirençleridir. Beşiktaşlı gençlerin kurduğu futbol takımlarını tek bir çatı altında toplamayı amaç edinen Şeref Bey’in girişimleriyle, Basiret Kulübü de Beşiktaş’a katıldı. Bu maçın ardından Beşiktaşlı yöneticiler Ahmet Şerafettin Bey’i tekrar Beşiktaş’a dönmeye ikna etmişlerdir. Fenerbahçe’nin şampiyonluğuyla sonuçlanan sezonu son sırada tamamlayan Altınordu, ligden düşerken 2. Lig şampiyonu Vefa, tekrar 1. Lig’e döndü. 1964-65 sezonunda 2. Lig şampiyonu olsalar da; 1973-74 sezonunda takım tekrar küme düşer. Bölgesel Amatör Lig temsilcilerimiz haftayı bir galibiyet, iki yenilgi ve bir beraberlikle geçirdi. Kars – Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 2.Bölge (BAL) Ligi 2. Bölge, 3. Grupta mücadele eden yeşil beyazlı ekip, Teknik Direktör Erol Batur, yönetimde hafta içi yaptığı antrenmanlarla hazırlıklarını tamamladı.

Amatör kulüplerin finansal sorunları ancak kendi imkanlarıyla çözülebiliyor. Yüreğir ilçesinde Spor Kulübü ihtiyacınız olduğunda Adana Vefa Spor Tesisleri firmasında ulaşabilmek için gerekli olan telefon numarası, mail adresi, web sitesi, yol tarifi ve tüm iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Yenidoğan, 01316 Yüreğir/Adana adresinde bulunan Adana Vefa Spor Tesisleri firması Spor Kulübü konusunda beklentilerinizi karşılayacaktır. Yüreğir Spor Kulübü tavsiyesi, Yüreğir da en iyi Spor Kulübü firması ve Yüreğir Spor Kulübü mağazası hakkında gibi tüm bilgilere sitemizden kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Spor Kulübü firması, Spor Kulübü firmaları, Yüreğir Spor Kulübü telefonu, Yüreğir Spor Kulübü adresi, Yüreğir Spor Kulübü iletişim bilgisi, Yüreğir Spor Kulübü işletmeleri gibi Yüreğir ilçesinde Spor Kulübü adına tüm ürün, hizmet ve içeriklere sitemizden ulaşabilirsiniz. Adana ili Yüreğir ilçesi için Spor Kulübü işletmesine gitmek için sitemizden yol tarifi alabileceğiniz gibi aynı zamanda da Yüreğir Spor Kulübü firmaları hakkında tavsiye ve öneriler de alabilirsiniz. Spor Kulübü sektöründe ki tüm gelişmeleri, haberleri, duyuru ve ilanları sitemizden takip edebilirsiniz. Vefa Spor Kulübü hakkında yapılmış şikayet ve yorumları okuyabilirsiniz. Burcu Göknar’ın ’ın fotoğraflarından oluşan “ Vefa “ kitabı İFSAK TV’de .


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: