Vefa Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Toksoy: Futbolumuzun Devrime Ihtiyacı Var

Şanlıurfa’nın 20,6 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç şehri olduğuna dikkati çeken Başkan Erdoğan, gelecek seçimlerde sadece Şanlıurfa’da oy kullanacak 250 bin gencin bulunduğunu söyledi. Şanlıurfa’nın 20,6 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç şehri olduğuna dikkati çeken Erdoğan, gelecek seçimlerde sadece Şanlıurfa’da oy kullanacak 250 bin gencin bulunduğunu söyledi. Böyle bir şehirde gençlerle bir araya gelmenin, genç bir Cumhurbaşkanı olarak mutluluğunu yaşadığını dile getiren Erdoğan, Ankara ve İstanbul’daki benzer programların dışında, gittikleri hemen her şehirde gençlerle bir araya gelmeye özel önem verdiklerinin altını çizdi. Gençlerle buluşmaya sanatçı İbrahim Tatlıses ile gelen Erdoğan, programın açılışında çalınan “Gülüm Benim” şarkısına da eşlik etti. Gençlerle buluşmaya sanatçı İbrahim Tatlıses ile gelen Başkan Erdoğan, programın açılışında çalınan “Gülüm Benim” şarkısına da eşlik etti. Gençlerle buluşmanın İbrahim Tatlıses’in katılımıyla zirve yaptığını dile getiren Erdoğan, içinde bulundukları İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi’nin de gençlerin önemli bir buluşma merkezi olacağını söyledi. Şehir sonunda on iki İyon kentinden biri oldu ve o dönemin Akdeniz havzasında önde gelen bir kültür ve ticaret merkezi olma yolunda ilerleyerek MÖ 650-545 yılları arasında zirveye ulaştı. Erdoğan, Haliliye ilçesindeki İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şanlıurfa Gençlik Buluşması’nda, gençlerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğan, Haliliye ilçesindeki İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Gençlik Buluşmaları” programına katıldı.

İbrahim Tatlıses’in “Yol değiştirmeden İstanbul’dan Şanlıurfa’ya geliyorsun” demesi üzerine Başkan Erdoğan, “Eskiden 24 saatti, herhalde şimdi 12-13 saat.” karşılığını verdi. Eskiden 24 saattir şimdi 12-13 saat. Cumhuriyet’in yeni asrını “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla karşılamaya hazırlanırken, en çok gençlerin enerjisine, üretkenliğine, gayretlerine güvendiklerini vurgulayan Başkan Erdoğan, “Şu anda Türkiye siyasetinde bu kardeşinizin, ağabeyinizin dışında gençlik kollarından yetişerek gelmiş bir lider yok. 18-20 yaşımdan itibaren gençlik teşkilatlarında yetişmiş, oralardan gelmiş bir siyasetçiyim. Diğerleri öyle değil. Diğerlerinin çoğu gökten zembille indiler. Bizim durumumuz öyle değil.” diye konuştu. Cumhuriyet’in yeni asrını “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla karşılamaya hazırlanırken, en çok gençlerin enerjisine, üretkenliğine, gayretlerine güvendiklerini vurgulayan Erdoğan, “Şu anda Türkiye siyasetinde bu kardeşinizin, ağabeyinizin dışında gençlik kollarından yetişerek gelmiş bir lider yok. 18-20 yaşımdan itibaren gençlik teşkilatlarında yetişmiş, oralardan gelmiş bir siyasetçiyim. Diğerleri öyle değil. Diğerlerinin çoğu gökten zembille indiler. Bizim durumumuz öyle değil” diye konuştu. Başkan Erdoğan, salonda bulunan bir gencin altılı masaya ilişkin “Geçtiğimiz günlerde altılı masadan bir açıklama geldi ve ‘Eğer biz seçimleri kazanırsak hepimiz Başkan yardımcı olacağız, Başkan yardımcısı olursak milletvekili olamayacağız ama ikisini aynı anda istiyoruz diye çalışmalar yapmaya çalışıyorlar. Açıklamalar gösteriyor ki altılı masa bir yıldır kendi menfaatleri peşinde milletimize ne verebiliriz değil, sen ne istiyorsun, sana ne verebiliriz, senin eksiğin ne doğrultusunda ilerliyorlar. Bu menfaatleri nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu, “Sendeki zeka, sendeki siyaset mantığı inan onlarda yok.” ifadesini kullandı.

67 yıllık geçmişi bulunan Vefa Stadı, Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla başlatılan çalışmalar kapsamında hazırlanan projeyle spor kompleksine dönüştürülecek. Bu sezon 39.Grupta maçlara çıkan ve tek mağlubiyeti bulunan Paşabahçespor ise ilk maçından galibiyetle ayrılmaktan dolayı mutluluk yaşadı. 20 Eylül günü Fenerbahçe karşısında 2-2’lik skor elde eden Galatasaray, o sezon ligdeki ilk puan kaybını yaşadı. Önceki sezonu beşinci sırada tamamlamasından ötürü 2009-10 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan Galatasaray, turnuvaya 2. ön eleme turundan katıldı. 1959 yılında Fenerbahçe’ye İstanbul şampiyonluğu kazandıran Sadık Yalım ise sarı-lacivertli formayla başarı kazanan son kayda değer bisikletçiler oldu. Kulüp bir zamanlar Türkiye futbolcunda söz sahibi olan Adana’nın tekrar aynı yere gelmesi ve gençlerin kötü alışkanlıklar yerine spora yönelerek kendini ifade edebilmesi için büyük bir imkan oldu. Yeni bir hocayla ve yeni bir futbol taktik anlayışıyla hafta içi Armutlu Belediyespor maçı için hazırlandık. Başkan Erdoğan, Şanlıurfalıların toplu açılış törenine ilgisinin çok büyük olduğunu, şimdiye kadar yapılan büyükşehir toplu açılış törenlerindeki katılımın zirvesine ulaştıklarını belirterek “Önümüzdeki hafta Samsun geçebilecek mi?” diye sordu.

Erdoğan, “Bugünkü toplu açılışla geleceğe, 2023’e yönelik güzel bir adım atıldı. Zirveyi burası yaptı. Diğerlerine hiç aldırış etmeyin. Biz yolumuza durmak yok yola devam deyip, devam edeceğiz” diye konuştu. Başkan Erdoğan, “Bugünkü toplu açılışla geleceğe, 2023’e yönelik güzel bir adım atıldı. Zirveyi burası yaptı. Diğerlerine hiç aldırış etmeyin. Biz yolumuza durmak yok yola devam deyip, devam edeceğiz.” diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “vizyon” belgesini de eleştiren Başkan Erdoğan, “Bay Kemal güya zihinde ne var ne yok bunları anlatıyormuş. Bir gencin, İbrahim Tatlıses ile tanışma hikayesini sorması üzerine Erdoğan, belediye başkanlığı döneminde yüz yüze tanıştıklarını ancak kendisinin eserleriyle onu tanıdığını belirterek “O arzu edilmeyen olay bizi çok ama çok üzdü. Fakat o dönemlerde bile birileri başka beklentiler içindeyken Tatlıses adeta yeniden doğdu. Görüyorsunuz şimdi yeri geliyor nasıl tize çıkıyor” ifadelerini kullandı. Bir gencin, İbrahim Tatlıses ile tanışma hikayesini sorması üzerine Erdoğan, belediye başkanlığı döneminde yüz yüze tanıştıklarını ancak kendisinin eserleriyle onu tanıdığını belirterek “O arzu edilmeyen olay bizi çok ama çok üzdü. Fakat o dönemlerde bile birileri başka beklentiler içindeyken Tatlıses adeta yeniden doğdu. Görüyorsunuz şimdi yeri geliyor nasıl tize çıkıyor.” ifadelerini kullandı. 99-Türkiye’yi 1964’te ABD’den uzaklaştırarak SSCB’ye yaklaştıran en etkili olay hangisidir?


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: