Vefaspor’dan ÇAD’a Forma

Ülkeden ve dünyanın dört bir yanından gelen VEFASPOR haberleri anında editörlerimiz tarafından sitemize eklenmekte ve bilgiler dakika dakika güncellenmektedir. Çorum Vefaspor Kulüp Başkan Yardımcısı Muhammed Emin Aşgın da Çorum’da gelecek nesillerin ecdadın izinden, tarihini, kültürünü milli sporlarımızı öğrenerek yürümesi için canla başla gayret gösterdiklerini belirtti. İlk zamanlar ferdî sporlar yapılması sebebiyle kulüp için herhangi bir forma rengine ihtiyaç duyulmamıştır. Genel kurulun ilk gününde yapılan görüşmelerde 50 ₺ olan kulüp üye aidatlarının 500₺ çıkarılması konusunda yapılan oylama sonucunda kabul edildi. İzmir depreminin büyüklüğü konusunda farklı ölçümler belirtilmiştir. Futbola ilgi arttıkça profesyonelleşmenin gerekliliği dikkat çekiyordu bu yüzden 1951’de İstanbul Profesyonel Ligi’nin kurulmasına karar verildi. Sırf bu yüzden ayağını atmaz saraya. Saraya damat olmuş, III. Bakırköy Ata Spor Kulübü Başkanı Prof. Başkent Vefa Gençlik ve Spor Kulübü 2013 yılında kurulmuş, kaliteli, güvenilir ve bilimselliğe dayalı spor eğitimini prensip edinmiş bir kurumdur. Bugün Vefa Lisesi’nin avlusunda yer alan, kütüphane olarak in­şa edilmiş bağımsız tarihi bir yapıdır. Bu oyuncuların tamamı maç kadrosunda bulunabilirken aynı anda altı tanesi sahada yer alabilecekti. Takım kadrosunda 23 yaşında ve büyük kaleci dahil 3 futbolcu bulunur.

Vefa Gençlikspor’dan Çad’lı çocuklara bir takım forma hediyesi. Tarihi bir geçmişi olan Vefa Stadyumu ilk kez 1964 yılında Türk sinemaseverlerin karşısına çıkmıştır. Cami-tevhidhane olarak da kullanılmış olan ibadethanenin güney duvarında mih­raba bitişik olan ve mihraptan da geçilen çilehane yer almaktadır. Kazanan gelecek sezon BAL’da yer alacak. Avrupa kupalarına ilk kez bir sonraki sezon katıldı. Bundan sonraki süreçte anlaşmanın İngiliz parlamentosundan ve Avrupa Parlamentosundan (AP) onay alması gerekiyor. Bir sonraki turda geçen yılın şampiyonu Real Madrid ile eşleşti. İlk 4 maçını kayıpsız geçen Gemlik Vefaspor, deplasmanda Gürsu Yenidoğanspor ile karşılaştı. Son maçını Fenerbahçe’ye karşı yapar ve 2-1 mağlup olur. Genç mollalar onun son yolculuğa çıkacağını anlar ve çok ağlarlar. Futbolda erkek egemenliğine son veren kadınlar futbol sahalarında yerini alıyor. Nef Stadyumu, 52.280 kişilik seyirci kapasitesine sahip olup, Türkiye’nin 2. büyük futbol stadyumudur. Eskişehir’de bulunan Atatürk Stadı, 18 bin 475 koltuk kapasitesine sahip bulunurken 1952 yılından beridir Eskişehirspor’a ev sahipliği yapmaktadır. Galatasaray, günlük antrenmanlarını İstanbul Florya’da bulunan Metin Oktay Tesisleri’nde yapmaktadır. Önceki sezonu beşinci sırada tamamlamasından ötürü 2009-10 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan Galatasaray, turnuvaya 2. ön eleme turundan katıldı.

1911-12 sezonunda Galatasaray’ın ligden çekilmesi sebebiyle iki takım arasında resmî nitelikte bir maç olmadı. Edirne’de bulunan Fuat Balkan ve Mazhar Kazancı, 31 Mart 1909 tarihinde İstanbul’da yaşanan 31 Mart İsyanı sebebiyle Hareket Ordusu ile birlikte İstanbul’a gelmiştir. Cağaloğlu Anadolu Lisesi Web Sitesi 12 Haziran 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. 14 Haziran – Türksat 5B hizmete alındı. 1987 yılında inşasına teşebbüs edilmiş ve yeniden inşa edilmiştir. 1490 tarihinde Şeyh Vefa’nın vefatı üzere bir de türbe inşa edilmiştir. Bugünkü yeniden inşa edilen camii dikdörtgen planlıdır. Zamanla türbe­nin çevresi bugünkü sınırlarında da büyük bir hazireye dönüşmüştür. İlk banisine hürmeten yeniden yaptırılan caminin çevre ve diğer ünitelerinin inşasında özen gösterilmemiş, hayır gayemizi nasıl yarım yamalak ortaya koyabildiğimizin bir nişanesi olarak cami, 1994 senesinde bugünkü şekliyle ibadete açılmıştır. Vefa ya da tam adıyla Vefa Spor Kulübü, 1908’de İstanbul’un Vefa semti merkezli olarak kurulan bir spor kulübüdür. Zeynî tarikatı mensubu olan ve “Şeyh Vefa” olarak tanınan Musliheddin Mustafa Efendi’nin (ö. Vefa – Bahçelievlerspor Maçı Ne Zaman? Zaman Molla Yegân’ı hakli çıkarır. Zaman zaman öğretmenlerini makaraya alır. Adımlarını şaşırır. Zira mübarek ona cihan padişahı gibi değil Manisa’da ders okuyan haylaz şehzade gibi davranır. Mübarek Manisa’ya vardığı saat, şehzadeyi derse çağırır. Molla Gürani’nin siması belirir gözünde. Molla Gürani her zamanki gibi sakin ve mütebbessimdir ama bir başka heybettir belirir yüzünde.

Galatasaray’ın yarı finaldeki rakibi İngilizlerin o zamanki güçlü ekiplerinden Leeds United idi. Bu sezonda iki takım arasında resmî nitelikte bir maç olmazken, 2 Ekim 1914’teki özel maç Galatasaray’ın 6-1’lik, 19 Şubat 1915’teki maç ise Fenerbahçe’nin 4-0’lık galibiyetiyle sona erdi. Magdeburg macerası sona erdi. 1966-67 sezonunda ise Balkan Kupası’nda şampiyon olmuştur. • 4-kasım 2020’de 3 çember 2 çabut aletinde trükiye’ye bu katagoride ilk avrupa şampiyonluğu’nu getiren milli takımımız kadın ritmik cimnastik grup olmuştur. Sarayın mimarisi, Avrupa mimarisinden çok etkilenmiş olmakla beraber, Osmanlı’ya özgü süslemeler gayet rahat görülebilir. Sonra üstüne basa basa fiili çeker ve sesini yükselterek misallendirir: Döverim, seni döverim, seni öyle bir döverim ki! Fatih fiili kafasına göre çeker. Şehzade Mehmed (Fatih) çok zekidir, ancak ele avuca sığmaz. Ama bir arife günü Fatih “Sizinle bayram başka güzel. Teşrif ederseniz bu fakiri sevindirirsiniz” diye haber yollar. Sonra dağ gibi bir adam girer. 22 Mart 2021 tarihinde İtalyan teknik adam Francesco Farioli takımın başına getirildi. CNN TravelGuide. 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: